Інформація Держенергонагляду щодо проведення наради з питань підготовки до опалювального сезону 2017-2018 років

Інформація Держенергонагляду щодо проведення наради з питань підготовки до опалювального сезону 2017-2018 років
7 вересня 2017 року Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України проведена селекторна нарада у режимі відеоконференцзв’язку з питань підготовки до опалювального сезону 2017-2018 років за участю представників центральних органів виконавчої влади, асоціацій, заступників голів обласних, Київської міської державних адміністрацій, до компетенції яких належать зазначені питання.
 
У вищезазначеній нараді взяли участь представники Держенергонагляду – заступник Головного державного інспектора України з енергетичного нагляду Боднар Р.В. та начальник управління теплоенергетичного нагляду – старший державний інспектор з енергетичного нагляду Михайлович В.Ф.
 
Нарада проводилась під головуванням заступника Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Кругляка Е.Б.
 
Під час обговорення питання наради щодо підготовки до опалювального сезону 2017-2018 років Боднар Р.В. поінформував про активну участь Держенергонагляду в оцінці стану готовності теплових господарств суб’єктів відносин у сфері теплопостачання до роботи в опалювальний період та у своїй доповіді зазначив про основні порушення вимог законодавства, які спричинені невиконанням суб’єктами господарювання організаційно-технічних заходів та незадовільний технічний стан енергетичного устаткування, у т.ч. через:
 
  • недотримання термінів проведення поточних та капітальних ремонтів котельного обладнання та трубопроводів теплових мереж, теплових пунктів;
  • невиконання випробувань трубопроводів теплових мереж та системи опалення на міцність та щільність, промивання системи опалення;
  • нездійснення контролю за корозійним зносом трубопроводів теплових мереж;
  • непроведення робіт з відновлення пошкоджених ділянок ізоляційного покриття трубопроводів теплових мереж;
  • відсутність температурних графіків роботи джерел теплової енергії.
 
Також було наголошено про низький рівень звернень суб’єктів відносин у сфері теплопостачання щодо підписання Держенергонаглядом актів готовності об’єктів до опалювального періоду.
 
У ході розгляду питань порядку денного наради було також обговорено проблемні питання та намічені шляхи їх вирішення.