Листом від 17.11.2017 № 0117/10670 Сумська обласна державна адміністрація звернулася до Міністра енергетики та вугільної промисловості України Насалика І.С. з подякою за значний вклад в організацію та своєчасне вирішення проблемних питань інспекцією Держенергонагляду у Сумській області щодо підготовки об’єктів житлово-комунального господарства, закладів бюджетної сфери до опалювального періоду 2017-2018 років (додається).
 
У вищезазначеному листі відзначена активна участь інспекції Держенергонагляду у Сумській області у профільних засіданнях колегій Сумської обласної державної адміністрації, обласного, міських та районних штабів з підготовки до опалювального періоду.
Детальніше...

6 жовтня 2017 року представники інспекції Держенергонагляду у Львівській області взяли участь в урочистому відкритті вітроелектростанції "Старий Самбір-2", на якому також був присутній Перший віце-прем'єр-міністр України С. Кубів.
 
В с. Стрільбичі Старосамбірського району Львівської області встановлено 6 вітротурбін Vestas, V126 потужністю 3,45 МВт кожна. Даний проект реалізований спільно з ЄБРР, фондом чистих технологій Світового Банку, Північною Екологічною Фінансовою корпорацією (NEFCO) та Інвестиційним фондом для країн, що розвиваються (IFU). Вартість проекту склала 1,1 млрд. грн. Загальна потужність складе 20,7 МВт, річне виробництво електричної енергії - 56 млн. кВт. годин.
Детальніше...

До основних завдань та функцій Держенергонагляду України, передбачених Положенням про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 07.08.1996 р. № 929 (із змінами і доповненнями), належать: здійснення нагляду за забезпеченням надійного постачання енергії, технічним станом та організацією експлуатації електричних і теплових установок та мереж суб'єктів електроенергетики, суб'єктів відносин у сфері теплопостачання і споживачів електричної енергії, дотримання ними режимів виробництва, постачання і споживання енергії (активної, реактивної, теплової), а також готовністю суб'єктів електроенергетики, суб'єктів відносин у сфері теплопостачання та споживачів електричної енергії до роботи в осінньо-зимовий період (ОЗП) і в умовах надзвичайних ситуацій та багато іншого.
Детальніше...

30 вересня 2017 року пройшло засідання колегії за участю керівників структурних підрозділів та апарату Сумської обласної державної адміністрації, керівників територіальних органів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади в області, обласних організацій, установ та підприємств щодо стану підготовки об’єктів житлово-комунального господарства, соціальної сфери області до роботи в осінньо-зимовий період 2017-2018 років та впровадження енергозберігаючих заходів у закладах бюджетної сфери у Сумській області.
 
У вищезазначеному засіданні взяв участь представник Держенергонагляду - начальник Інспекції Держенергонагляду у Сумській області Ромбовський Юрій Сергійович.
 
Юрій Ромбовський у своєму виступі надав оцінку стану готовності об’єктів соціальної сфери Сумської області до опалювального періоду на основі результатів проведених інспекторами Держенергонагляду моніторингів теплопостачальних організацій та споживачів теплової енергії.
Детальніше...

2 жовтня 2017 року у приміщенні Будинку Уряду України відбулася селекторна нарада з питань підготовки підприємств паливно-енергетичного комплексу, житлово-комунального господарства, об’єктів соціальної сфери та інфраструктури до осінньо-зимового періоду 2017-2018 років і забезпечення його сталого проходження за участю представників центральних органів виконавчої влади, міських голів обласних центрів, а також керівників відповідних підприємств і організацій, до компетенції яких належать вищезазначені питання.
 
Нарада проводилась під головуванням Віце-прем’єр-міністра України - Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Зубка Г.Г.
 
Заступник Головного державного інспектора України з енергетичного нагляду Боднар Р.В. прийняв участь у вищезазначеній нараді, на якій обговорювалися питання щодо стану:
Детальніше...

05 вересня 2017 року пройшла розгорнута селекторна нарада за участю керівництва області, начальника відділу енергетичного нагляду інспекції Держенергонагляду у Південно-Західному регіоні  Миколи Уманця, керівництва ПАТ «Вінницяобленерго», представників районних державних адміністрацій, представників енергоємних підприємств області з питань входження об’єктів паливно-енергетичного комплексу в осінньо-зимовий період 2017-2018 років, а також щодо переходу енергоємних підприємств області на інший режим роботи в періоди максимального навантаження в об’єднаній енергетичній системі України в осінньо-зимовий період.
Детальніше...

7 вересня 2017 року Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України проведена селекторна нарада у режимі відеоконференцзв’язку з питань підготовки до опалювального сезону 2017-2018 років за участю представників центральних органів виконавчої влади, асоціацій, заступників голів обласних, Київської міської державних адміністрацій, до компетенції яких належать зазначені питання.
 
У вищезазначеній нараді взяли участь представники Держенергонагляду – заступник Головного державного інспектора України з енергетичного нагляду Боднар Р.В. та начальник управління теплоенергетичного нагляду – старший державний інспектор з енергетичного нагляду Михайлович В.Ф.
 
Нарада проводилась під головуванням заступника Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Кругляка Е.Б.
Детальніше...

11 червня 2017 року набрав чинності Закон України «Про ринок електричної енергії», який визначає правові, економічні та організаційні засади функціонування ринку електроенергії і запроваджує нові революційні правила з метою входження України до спільної енергетичної системи Європейського Союзу.
 
Цей Закон – результат великої роботи, здійсненої фахівцями Міністерства енергетики та вугільної промисловості України за участі європейського Енергетичного Співтовариства, представників Європейської Комісії, народних депутатів України.
Детальніше...

У період з 29 червня по 8 липня 2017 року у військовій частині в селищі Чорноморське Одеської області відбулись збори підрозділів територіальної оборони.

Жителі Одеської області, підприємці, ветерани АТО, керівники та працівники підприємств протягом десяти днів під керівництвом інструкторів, які мають бойовий досвід участі в районі проведення АТО на території Донецької та Луганської областей, проводили бойове злагодження, що передбачало тренування з тактичної, інженерної, медичної, вогневої підготовки та бойові стрільби зі штатної зброї.

Після проходження навчальних зборів в селищі Чорноморське, з 4 по 6 липня проведені практичні навчання зі зброєю з розгортанням блок-постів, охороною важливих об’єктів, виявленню вибухівки та ворожої ДРГ на території Роздільнянського району Одеської області.

У зборах підрозділів територіальної оборони приймав участь старший державний інспектор відділу енергетичного нагляду інспекції Держенергонагляду в Одеській області Луговацький С.В.

За високі показники у бойовій підготовці, зразкове виконання службових обов’язків та за підсумками зборів резервістів Луговацького С.В. нагороджено подякою Командувача Сухопутних військ Збройних Сил України.

Детальніше...

23 серпня 2017 року в Укренерго відбулося відкрите обговорення змін до структури тарифу на передачу електричної енергії магістральними мережами, включаючи плату за централізоване диспетчерське управління об’єднаною енергосистемою України (ОЕС). Зміни стосуються включення до структури тарифу ДП «НЕК «Укренерго» витрат на утримання відокремленого підрозділу «Державна інспекція енергетичного нагляду України» у IV кварталі цього року.
Детальніше...

17 липня 2017 року в Одеській обласній державній адміністрації за участю інспекції Держенергонагляду в Одеській області відбулося засідання регіонального оперативного штабу з підготовки об’єктів житлово–комунального, паливно-енергетичного господарства та соціальної сфери області до роботи в зимових умовах 2017-2018 років.
 
На засіданні обговорювались наступні питання:
- стан підготовки об’єктів житлово–комунального, паливно-енергетичного господарства та соціальної сфери області до роботи в зимовий період 2017-2018 років;
- стан розрахунків підприємств паливо-енергетичного комплексу за спожитий природний газ.
 
З доповіддю у межах своєї компетенції виступив начальник відділу енергетичного нагляду інспекції Держенергонагляду в Одеській області Москаленко В.М., який зазначив про основні напрямки роботи Держенергонагляду з контролю за виконанням планів заходів для проходження осінньо-зимового періоду 2017-2018 років.
Детальніше...

8 червня 2017 року у Херсонській обласній державній адміністрації за участю інспекції Держенергонагляду у Херсонській області відбулося засідання комісії з питань організації якісної підготовки та сталої роботи об’єктів життєзабезпечення в осінньо-зимовий період 2017-2018 років.
 
Під час роботи комісії, теплопостачальні організації звітували про хід підготовки об’єктів господарського комплексу м. Херсона до роботи в осінньо-зимовий період. Обговорювалися проблемні питання, що виникають в період підготовчих робіт та шляхи їх вирішення. Найбільша увага комісії була спрямована на вирішення питання підготовки житлових будинків м. Херсона, в яких створено ОСББ до роботи в осінньо-зимовий період.
 
З доповіддю у межах своєї компетенції виступив начальник інспекції Держенергонагляду в Херсонській області Нестеренко С.Г., який зазначив, про готовність представників Держенергонагляду до огляду (оцінки) технічного стану енергетичного устаткування та надання рекомендацій щодо оптимальних обсягів ремонтних робіт під час підготовки до роботи об’єктів життєзабезпечення в осінньо-зимовий період 2017-2018 років.
Детальніше...

Шановні співвітчизники!
 
Сьогодні - знаменний для українського народу день. 26 років тому було прийнято документ історичної ваги – Акт проголошення незалежності, і на політичній карті світу постала держава Україна.
 
Нині триває нелегкий для українців час, коли доводиться відстоювати свою незалежність зі зброєю у руках, боротися за мир та право рухатися обраним шляхом розвитку, сповідуючи європейські та загальнолюдські цінності.
 
Українському народу потрібно проявити єдність і солідарність, адже на нас покладено важливу місію: зберегти незалежність та суверенність своєї держави, водночас дбаючи про її розвиток. Це велика честь і відповідальність перед всіма, хто поклав своє життя за незалежну українську державу, перед майбутнім поколінням і перед самими собою.
 
Щиро вітаю з головним державним святом – Днем Незалежності України!
 
Бажаю здоров’я, злагоди, мирного неба над головою і нових здобутків на благо України!
 
Слава Україні!
 
З повагою
Головний державний інспектор України
з енергетичного нагляду                                                              Олег Шургай

З нагоди Дня Конституції України колектив інспекції Держенергонагляду у Тернопільській області здійснив сходження на найвищу точку України - Говерлу. Сходження на Говерлу відбулося 30 червня від турбази «Заросляк».
 
Підйом на «Снігову гору» пройшов під гаслом «Нам Конституція могутні дала крила, відкрила шлях, незвідані світи».
Детальніше...

Компанія ПАТ «Хмельницькобленерго» продовжує роботу з виготовлення поопорних схем електричних мереж 10 кВ та 0,4 кВ. З метою поліпшення якості цієї роботи генеральний директор ПАТ «Хмельницькобленерго» запросив працівників інспекції Держенергонагляду у Хмельницькій області взяти участь у моніторингу. Моніторинг проводиться щомісячно з березня по грудень 2017 р. у Кам’янець-Подільському МРЕМ, Кам’янець-Подільському РЕМ, Дунаєвецькому РЕМ, Чемеровецькому РЕМ, Новоушицькому РЕМ. Також проводитися вибіркова перевірка достовірності листків огляду, які складаються у поточному періоді згідно планів технічного обслуговування.
Детальніше...
Завантажити