Про сонячну енергетику та перспективи її розвитку ведуться суперечки і дискусії вже не один рік. Проте над технологічним використанням цього невичерпного джерела енергії людина почала замислюватися ще в позаминулому столітті. Саме 1883 рік прийнято вважати роком народження ери сонячної енергетики. У 1883 році електрик з Нью-Йорка Чарльз Фріттс сконструював перший модуль із використанням сонячної енергії, основою для якого послужив селен, покритий тонким шаром золота. Вчений встановив, що таке поєднання елементів дозволяє, хоч і в мінімальному обсязі (близько 1%), перетворювати енергію сонця в електричну. 
Детальніше...

Стан української енергетичної галузі на сьогодні досить неоднозначний. У зв’язку з блокуванням вантажних перевезень енергетичного вугілля антрацитової групи та з метою забезпечення надійної, сталої, стабільної роботи об’єднаної енергетичної системи України, запобігання виникненню дисбалансу між виробництвом та споживанням електричної енергії Кабінет Міністрів України своїм розпорядженням від 15.02.2017 р. №103-р «Про вжиття тимчасових надзвичайних заходів на ринку електричної енергії» ввів тимчасові надзвичайні заходи на ринку електроенергії України в термін до 17.03.2017 р.
Детальніше...

17.01.2017 року у приміщенні інспекції Держенергонагляду у Вінницькій області відбулась нарада за участю заступника голови Вінницької обласної  Державної адміністрації Броварника В.М. та працівників інспекції Держенергонагляду у Вінницькій області.
Василь Броварник в своєму виступі відзначив якісну роботу інспекції у 2016 році та звернув увагу на проблемні питання, пов’язані із забезпеченням електроенергією споживачів збанкрутілих підприємств, які мають на балансі енергогенеруючі об’єкти.
В ході обговорення керівництвом інспекції надано коротку аналітичну довідку за результатами аналізу роботи інспекції у 2016 році.
Так, з електроенергетичного напрямку інспекцією проведено 474 заходи, з них планових – 190 (перевірки додержання НТД  при експлуатації електрообладнання), позапланових – 284 (перевірки виконання розпорядчих документів інспекції, окремі доручення органів виконавчої влади, розгляди звернень та інше).
Детальніше...

18 листопада в с. Войнашівка, Барського району, Вінницької області розпочала роботу  новозбудована фотогальванічна електростанція “Балки” потужністю 7 МВт. Саме її запуск виводить Вінниччину у лідери України щодо впровадження сонячних станцій.

Не виключено, що до кінця 2016 року Вінницька область посяде одне із перших місць за кількістю збудованих та запущених у роботу станцій і матиме у своєму активі 20% від загальноукраїнських сонячних потужностей.

Кількість споруджених на території Барського району ФЕС – є найбільшим проектом в регіоні за певними технічними характеристиками. Особливістю реалізованих проектів стало те, що в Барському районі сформовано вузол генерації, що складається з діючих електростанцій ФЕС «Бар» - 6,05 МВт та ФЕС «Верхівка» - 2,8 МВт, нової станції ФЕС «Балки» -  7 МВт та сонячних станцій, що знаходиться у стадії будівництва. На кінець 2016 року сумарна потужність цього енерговузла становитиме 21,86 МВт.

Детальніше...

Починаючи з липня місяця поточного року інспекцією Держенергонагляду у Запорізькій області здійснено 24 планових заходи з 32-ох теплопостачальних організацій, які розташовані у Запорізької області - обстеження теплопостачальних організацій з питань підготовки теплового господарства до опалювального періоду 2016/2017 років, за результатами чого видано 27 приписів на 552 зауваження. Під час проведення планового заходу Комунального підприємства «Лукашівське», встановлено припинення діяльності у сфері теплопостачання, яке вилучено із переліку теплопостачальних організацій.
Детальніше...

Багатократне і стрімке зростання тарифу на тепло сильно вдарило по сімейних бюджетах громадян України. Основи енергозбереження сьогодні є чи не найбільш актуальною темою для пересічних українців.
 
Ощадне споживання, як відомо, починається з обліку споживаного ресурсу. Доведено, що коефіцієнт корисної дії існуючої системи теплозабезпечення багатоквартирних будинків не перевищує 50%. Втрати тепла розпочинаються відразу на джерелі, продовжуються при його постачанні та використанні, причому без обліку тепла у багатоквартирних будівлях за всі втрати розплачується саме споживач! 
Детальніше...

Економія природного газу, теплової та електричної енергії на сьогодні є питанням, яке хвилює кожну людину. Суми в квитанціях змушують задуматись над засобами економії. Але люди часто вважають ці засоби недостатніми або ж просто взагалі нічого не знають про них. Як же досягти економії та зменшити витрати на комунальні послуги?
 
В першу чергу необхідно проаналізувати, яку кількість енергоресурсів витрачає Ваша родина протягом місяця, а це можливо лише у тому випадку, коли встановлені лічильники. Якщо у Вас вони ще відсутні, то обов’язково встановіть їх. Так Ви будете сплачувати лише за реально використані Вами енергоресурси.
Детальніше...

Метою оприлюднення даної статті є інформування громадськості про необхідність економії енергоресурсів в осінньо-зимовий період. На сьогодні Україна змушена економити електричну та теплову енергію, а також контролювати споживання природного газу, це пов'язано із складним економічним становищем. Кожен із нас може зробити свій побут комфортнішим та підвищити рівень життя, якщо спробує бути енергоощадним.

Детальніше...

Виконувач обов'язків голови Харківської обл держадміністрації Юлія Світлична оцінює ситуацію готовності до опалювального сезону об'єктів житлово-комунального господарства та соціальної сфери області як стабільну та планову. "Харківська область розпочала підготовку до зими заздалегідь. Уже в квітні було створено обласний штаб, його виїзні засідання відбулися в кожному з районів та міст обласного значення. Нині готовність області до зими - 80-85%. Безумовно, є ще моменти, які потрібно підтягнути, але в нас є щонайменше місяць для ви рішення цих питань", - зазначила вона.

Детальніше...

На сьогоднішній день існує маса корисних порад щодо збереження електроенергії. Ці поради не є складними в дотриманні, але для ефективності потребують щоденного застосування. Крім того, скорочення споживання електроенергії відбивається не лише на сімейному бюджеті, а й на більш глобальних речах, а саме - знижується кількість шкідливих викидів в навколишнє середовище, знижується енергоємність економіки держави, підвищується комфорт в приміщенні, економляться енергоресурси для наступних поколінь, стимулюється розвиток нових енергозберігаючих технологій.
Детальніше...

На обласній підсумковій нараді з питань роботи паливно-енергетичного комплексу, начальник Інспекції Держенергонагляду у Житомирській області Володимир Лушкін наголосив, що потрібно активніше працювати над поширенням інформації серед населення Житомирщини про можливість цього виду суттєвої економії грошей: "Я звертаюся до всіх жителів області: потрібно переходити на споживання електроенергії в нічний період. От скажіть: пральна машина - хіба так важко увімкнути її в одинадцятій чи дванадцятій годині вечора? Пішов спати, а вона хай собі працює. І в той же час, після переходу на двоставковий тариф вартість електроенергії в рази знижується. Ну ми ж розумні люди - давайте над цим попрацюємо".

Детальніше...

З метою вивчення реального стану підготовки до зими з липня проводяться виїзні перевірки обласного оперативного штабу за участю Інспекції Держенергонагляду у Чернігівській області, представників Департаменту ЖКГ, регіонального розвитку та інфраструктури облдержадміністрації. Увага приділяється як організаційним питанням, так і якості виконання підготовчих робіт. Вже перевірено об’єкти у 19 районах області. Рівень підготовки визнано задовільним.

Детальніше...

Загальновідомо,  що  енергетика  є  фундаментом  сучасного  суспільства.  Від  її  ефективності  залежить  рентабельність  і  конкурентоспроможність  промислових  підприємств,  загальний  рівень  соціально - економічного  розвитку  країни,  а  отже,  і  добробут  звичайних  людей.  Для  того,  аби  світло  і  тепло  зійшло  до  нашої  оселі,  наполегливо  працюють  сотні  тисяч  працівників   енергетичної  галузі.  Найважливішим  для  енергетиків  країни  є  осінньо – зимовий  період.  Цей  період  насправді  є  своєрідним  випробуванням  на  міцність  як  енергетиків,  так  і  для  державних  органів  влади.  Адже  саме  в  цей  період  виявляються  усі  приховані  проблеми  і  виявляється  ефективність   діяльності  кожної  ланки  в  системі  енергозабезпечення  споживачів.
Детальніше...

Рішення про початок опалювального сезону приймають виконавчі органи місцевого самоврядування виходячи з температурних режимів. Згідно з правилами, включення системи опалення власниками теплових господарств відбувається за умови, якщо протягом трьох діб середня температура повітря не перевищує 8-ми градусів. Про це йшлося 28 вересня під час обласної селекторної наради з питань готовності господарського комплексу та установ бюджетної сфери області до початку опалювального сезону, яка відбулась в Закарпатській ОДА.

Детальніше...

Про готовність електричних мереж до проходження нового опалювального сезону та про роботу, проведену в поточному році, інформував присутніх на щопонеділковій апаратній нараді в облдержадміністрації начальник інспекції Держенергонагляду у Вінницькій області Віктор Пірняк.

На презентаційних слайдах до уваги учасників наради було наведено приклади порушень, що мали місце під час експлуатації електричних та теплових мереж. По окремих порушеннях, для порівняння, фотофіксацію виконано після усунення недоліків.

Детальніше...
Завантажити