Новини

Законом України «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» від 03.11.2016р. № 1728-VIII, яким до 31 грудня 2017р. встановлений мораторій на проведення органами державного нагляду (контролю) планових заходів із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, інспекцією Держенергонагляду здійснюються спільні з представниками підприємств і організацій моніторинги (оцінки) технічного стану і організації експлуатації електричних установок і мереж за зверненнями суб’єктів господарювання, на підставі чого надаються рекомендації та проводяться відповідні консультації щодо усунення виявлених недоліків.
Детальніше...

З метою належної та своєчасної підготовки споживачів теплової енергії до осіннє-зимового періоду 2017-2018 років, попередженню відмов енергопостачання,  Держенергоналяд пропонує виконати до початку осінньо-зимового періоду наступні заходи:
  • своєчасно провести ремонтні роботи на теплових установках та мережах;         
  • провести навчання персоналу, що обслуговує енергетичні установки;
  • привести схеми електропостачання до нормального режиму роботи, передбаченого проектними рішеннями;
  • виконати промивку трубопроводів теплових мереж виутрішньобудиикових систем теплопостачання;
  • перевірити технічний стан пристроїв релейного захисту та автоматики;
  • перевірити технічний стан теплових пунктів, водопідігрівачів, вузлів обліку теплової енергії, контрольно-вимірювальних пристроїв та автоматики;
  • перевірити технічний стан ізоляції трубопроводів теплових мереж, інженерних об’єктів та під'їздів житлових будинків.
Детальніше...

Відповідно до положень статті 24 Закону України «Про електроенергетику» (далі - Закон) електропередавальні організації зобов'язані забезпечувати належний технічний стан та організацію експлуатації об'єктів електроенергетики відповідно до вимог нормативно-правових актів, нормативно-технічних документів, нормативних документів з питань технічної експлуатації електричних станцій і мереж та енергетичного обладнання, надійне та якісне постачання (транспортування) енергії згідно з умовами ліцензій та договорів.
 
Енергопостачальники несуть відповідальність перед споживачами електричної енергії у розмірі двократної вартості недовідпущеної електричної енергії у разі переривання електропостачання з вини енергопостачальника (згідно з умовами договору на постачання електричної енергії). (частина тринадцята статті 24 Закону).
Детальніше...

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 16.03.2017 р. № 163-р «Про продовження строку дії тимчасових надзвичайних заходів на ринку електричної енергії» подовжений строк дії тимчасових надзвичайних заходів на ринку електричної енергії, передбачених розпорядженням Кабінету Міністрів України від 15 лютого 2017р. № 103 «Про вжиття тимчасових надзвичайних заходів на ринку електричної енергії», на один місяць, а саме: з 17 березня по 17 квітня 2017 року.
 
Державне підприємство «Національна енергетична компанія «Укренерго», виходячи з наявних запасів палива для виробництва електричної енергії тепловими електростанціями, у разі необхідності і погодження з Міністерством енергетики, може застосувати графік погодинного відключення електроенергії та графіків її аварійного відключення.
Детальніше...

Гроза відноситься до найбільш небезпечних для життя і здоров´я людини природних явищ.
 
Блискавка - одне з найбільш руйнівних природних явищ, з якими всюди стикається людина. На земній кулі щорік відбувається до 16 мільйонів випадків гроз, тобто близько 44 тисяч за день. Прямий удар блискавки є найбільш небезпечним зі всіх її проявів. Для будівель і споруд унаслідок безпосереднього контакту каналу блискавки з цим об'єктами є можливість спалаху або руйнування, а також пошкодження чутливого устаткування унаслідок супутнього блискавці імпульсного електромагнітного поля. Переважне число пожеж і руйнувань викликане саме цією дією. Прямий удар блискавки також дуже небезпечний для здоров'я людей.
Детальніше...

За період з 21.03.2017 по 27.03.2017 в Україні відбулося 73 випадки технологічних порушень, які в свою чергу призвели до зупинки джерел теплової енергії, порушення нормального режиму роботи теплових мереж та спричинили припинення теплопостачання населення та соціально важливих споживачів, зокрема, у містах: Києві – 58, Харкові – 6, Полтаві – 4, Одесі – 1, Карлівці Полтавської області – 1, Світловодську Кіровоградської області – 1, Смілі Черкаської області – 1, Балаклії та Балаклійському районі Харківської області – 1.
 
Без опалення залишалися: 619 житлових будинків, 7 лікувальних закладів, 29 дошкільних навчальних закладів, 42 навчальні заклади та 12 адміністративних будинків.
Детальніше...

За період з 07.02.2017 по 13.02.2017 в Україні відбулося 52 випадки технологічних порушень, які в свою чергу призвели до порушення нормального режиму роботи теплових мереж та спричинили припинення теплопостачання населення та соціально важливих споживачів тривалістю до однієї доби, зокрема, у містах: Києві – 38, Харкові – 10, Полтаві – 2, Тернополі – 1, Чигирині Черкаської області – 1.
 
Без опалення залишалися: 286 житлових будинків, 11 дошкільних навчальних закладів та 5 навчальних закладів.
Детальніше...

За період з 24.01.2017 по 30.01.2017 в Україні відбулося 55 випадків технологічних порушень, які в свою чергу призвели до зупинки джерел теплової енергії, порушення нормального режиму роботи теплових мереж та спричинили припинення теплопостачання населення та соціально важливих споживачів тривалістю до однієї доби, зокрема, у містах: Києві – 31, Харкові – 13, Полтаві – 7, Вінниці – 1, Тернополі – 1, Житомирі – 1, Монастирище Черкаської області – 1.
 
Без опалення залишалися: 335 житлових будинків, 5 лікувальних закладів, 15 дошкільних навчальних закладів та 12 навчальних закладів.
Детальніше...

За період з 06.12.2016 по 03.01.2017 в Україні відбулося 337 випадків технологічних порушень, які в свою чергу призвели до зупинки джерел теплової енергії, порушення нормального режиму роботи теплових мереж та спричинили припинення теплопостачання населення та соціально важливих споживачів тривалістю до однієї доби, зокрема, у містах Києві – 238, Харкові – 54, Дніпрі – 1, Кропивницькому Кіровоградської області – 2, Полтаві – 21, Суми – 4, Житомирі – 1, Вінниці – 2, Волновасі Донецької області – 1, Умані Черкаської області – 1, Соснівці Львівської області – 1, Шепетівці Хмельницької області – 5, Чернівцях – 1, Одесі - 1, Винники Львівської області – 1, Івано-Франківську – 1, селищах міського типу Коцюбинське Київської області – 1 та Великий Бурлук Харківської області – 1.
Детальніше...

За період з 31.01.2017 по 06.02.2017 в Україні відбулося 68 випадків технологічних порушень, які в свою чергу призвели до зупинки джерел теплової енергії, порушення нормального режиму роботи теплових мереж та спричинили припинення теплопостачання населення та соціально важливих споживачів тривалістю до однієї доби, зокрема, у містах: Києві – 37, Харкові – 20, Полтаві – 7, Вінниці – 1, Запоріжжі – 1, Хмельницькому – 1, Смілі Черкаської області – 1.
Без опалення залишалися: 256 житлових будинків, 1 лікувальний заклад, 6 дошкільних навчальних закладів та 5 навчальних закладів.
  1. Знеструмлення джерел теплової енергії
Детальніше...

За період з 17.01.2017 по 23.01.2017 в Україні відбувся 61 випадок технологічних порушень, які в свою чергу призвели до зупинки джерел теплової енергії, порушення нормального режиму роботи теплових мереж та спричинили припинення теплопостачання населення та соціально важливих споживачів тривалістю до однієї доби, зокрема, у містах: Києві – 45, Харкові – 8, Полтаві – 1, Львові – 1, Карлівка Полтавської області – 1, Гребінка Полтавської області – 2, Смілі Черкаської області – 1, Чернівцях – 1, Суми – 1.
Без опалення залишалися: 439 житлових будинків, 2 лікувальні заклади, 17 дошкільних навчальних закладів та 13 навчальних закладів.
Детальніше...

Внаслідок погіршення погодних умов (сильний дощ, замерзання дощу на переохолодженій поверхні землі та об’єктах, а також місцями посилення вітрової активності до 15-25 м/с) мали місце масові пошкодження елементів обладнання на 12 ПЛ 10 кВ в електричних мережах двох електропередавальних організацій та припинення електропостачання близько 25 населених пунктів у Львівській та Івано-Франківській областях.
 
З метою ліквідації наслідків негоди залучено близько 16 одиниць техніки та понад 80 працівників електропередавальних організацій, а саме:
Детальніше...

У травні 2016 року до інспекції Держенергонагляду у місті Києві надійшло звернення щодо проблемних питань, пов’язаних з поновленням працездатності та повіркою приладу комерційного обліку теплової енергії в будинку № 16/2 по вулиці Прорізній м. Києва.
 
Звернення було розглянуто і прийнято в роботу інспекцією Держенергонагляду у місті Києві.
 
За результатами здійснення заходу з державного енергетичного нагляду інспекцією Держенергонагляду у місті Києві було видано припис теплопостачальній організації щодо приведення приладу комерційного обліку теплової енергії до вимог чинних нормативно-технічних документів шляхом його повної заміни чи ремонту.
Детальніше...

За період з 03.01.2017 по 16.01.2017 в Україні відбулося 90 випадків технологічних порушень, які в свою чергу призвели до зупинки джерел теплової енергії, порушення нормального режиму роботи теплових мереж та спричинили припинення теплопостачання населення та соціально важливих споживачів тривалістю до однієї доби, зокрема, у містах: Києві – 57, Харкові – 14, Полтаві – 7, Суми – 1, Бориславі Львівської області – 1, Львові – 1, Шепетівці Хмельницької області – 2, Калуші Івано-Франківської області – 1, Одесі – 1, Запоріжжі – 4, Тернополі – 1.
Без опалення залишалися: 1878 житлових будинків, 22 лікувальні заклади, 83 дошкільні навчальні заклади та 78 навчальних закладів.
Детальніше...

За період з 20.12.2016 по 26.12.2016 в Україні відбулося 72 випадки технологічних порушень, які в свою чергу призвели до зупинки джерел теплової енергії, порушення нормального режиму роботи теплових мереж та спричинили припинення теплопостачання населення та соціально важливих споживачів тривалістю до однієї доби, зокрема, у містах: Києві – 58, Харкові – 9, Полтаві – 3, Винники Львівської області – 1, Івано-Франківську – 1. 

Без опалення залишалися: 436 житлових будинків, 9 лікувальних закладів, 26 дошкільних навчальних закладів та 10 навчальних закладів.

Детальніше...