Інформація щодо порушень роботи на джерелах теплової енергії та порушень теплопостачання споживачів соціальної сфери, які виникли в період з 27.12.2017 по 09.01.2018

Інформація щодо порушень роботи на джерелах теплової енергії та порушень теплопостачання споживачів соціальної сфери, які виникли в період з 27.12.2017 по 09.01.2018
  Держенергонагляд проводить щоденний моніторинг щодо проходження суб’єктами господарювання опалювального періоду, стану та режимів постачання теплової енергії, насамперед, для соціально важливих споживачів.
 
Представники Держенергонагляду залучаються до розслідування причин і наслідків  аварій та відмов, які призвели до порушення режимів роботи суб’єктів відносин у сфері теплопостачання, порушень нормальної експлуатації енергетичного господарства споживачів.
 
За період з 27.12.2017 по 09.01.2018 в Україні відбулося 300 випадків технологічних порушень, які в свою чергу призвели до зупинки джерел теплової енергії, порушення нормального режиму роботи теплових мереж та спричинили припинення теплопостачання населення та соціально важливих споживачів, зокрема, у містах: Києві – 235, Харкові – 39, Вінниці – 19, Одесі – 1, Запоріжжі – 2, Херсоні – 1, Черкасах – 1, Кам’янському Дніпропетровської області – 1, Шостці Сумської області – 1.
 
Без опалення залишалися: 2384 житлові будинки, 29 лікувальних закладів, 95 дошкільних навчальних закладів, 58 навчальних закладів.
  1. Джерела теплової енергії
Через вихід з ладу мережного насосу (механічне зношення деталей) у котельні протягом п’яти годин без опалення перебували споживачі соціальної сфери:
- 396 житлових будинків, 13 лікувальних закладів, 9 дошкільних навчальних закладів та 10 навчальних закладів м. Запоріжжя.
  1. Магістральні теплові мережі
Через пошкодження трубопроводів на магістральних теплових мережах протягом доби без опалення перебували споживачі соціальної сфери:
- 40 житлових будинків, 2 дошкільні навчальні заклади та 3 навчальні заклади м. Києва.
- 212 житлових будинків, 2 лікувальні заклади, 8 дошкільних навчальних закладів, 12 навчальних закладів м. Харкова;
- 104 житлові будинки, 3 дошкільні навчальні заклади, 3 навчальні заклади м. Херсона.
  1. Розподільчі теплові мережі
Через пошкодження на розподільчих теплових мережах протягом доби без опалення перебували споживачі соціальної сфери:
- 819 житлових будинків, 5 лікувальних закладів, 52 дошкільні навчальні заклади та 14 навчальних закладів м. Києва;
- 116 житлових будинків, 2 лікувальні заклади та 2 навчальні заклади м. Харкова;
- 27 житлових будинків, 4 лікувальні заклади та 4 дошкільні навчальні заклади м. Одеси;
- 10 житлових будинків м. Вінниці;
- 5 житлових будинків м. Черкаси.
  1. Внутрішньобудинкові системи опалення
Через пошкодження внутрішньобудинкових систем опалення без теплопостачання протягом доби перебували споживачі соціальної сфери:
- 40 житлових будинків м. Києва;
- 11 житлових будинків м. Харкова.
  1. Припинення електропостачання на джерела теплової енергії
- у м. Вінниці протягом доби без опалення перебували 266 житлових будинків та 4 навчальні заклади;
- у м. Харкові протягом доби без опалення перебували 11 житлових будинків;
- у м. Запоріжжі протягом доби без опалення перебували 23 житлові будинки.
  1. Припинення газопостачання на джерела теплової енергії
- у м. Харкові протягом доби без опалення перебували 2 житлові будинки;
- у м. Шостці Сумської області протягом доби без опалення перебували 29 житлових будинків, 2 дошкільні навчальні заклади та 1 навчальний заклад.
  1. Припинення водопостачання на джерела теплової енергії
- у м. Харкові через ремонтні роботи на водогоні до джерела теплової енергії без опалення перебувало 3 житлові будинки.
  1. Припинення газопостачання на джерела теплової енергії через заборгованість
- у м. Кам’янському Дніпропетровської області з 02.01.2018 по 04.01.2018 без опалення перебували 270 житлових будинків, 3 лікувальні заклади, 15 дошкільних навчальних закладів та 9 навчальних закладів.
 
Держенергонагляд на підставі щоденного моніторингу щодо проходження суб’єктами господарювання опалювального періоду, стану та режимів постачання теплової енергії, насамперед, для соціально важливих споживачів, фіксує всі порушення теплопостачання та під час проведення та після закінчення опалювального періоду вживає всіх необхідних заходів, в межах своїх повноважень, для недопущення у майбутньому вищенаведених порушень та забезпечення безаварійного проходження опалювального періоду.