Інформація щодо стану готовності суб’єктів відносин у сфері теплопостачання до роботи в опалювальний період 2017-2018 років станом на 03.10.2017

Інформація щодо стану готовності суб’єктів відносин у сфері теплопостачання до роботи в опалювальний період 2017-2018 років станом на 03.10.2017
З метою забезпечення надійного та сталого функціонування систем теплопостачання та теплоспоживання Держенергонагляд проводить активну роботу щодо оцінки готовності енергетичних господарств суб’єктів відносин у сфері теплопостачання до роботи в опалювальний період 2017-2018 років.
 
На початку міжопалювального періоду Держенергонагляд направив більше 7,5 тисяч інформаційних листів стосовно необхідності своєчасної розробки та виконання планів заходів з підготовки енергетичних об’єктів до осінньо-зимового періоду та запропонував залучати державних інспекторів до оцінки стану підготовки до осінньо-зимового періоду.
 
За зверненням суб’єктів станом на 03.10.2017 оглянуто 14,7 тис. енергетичних об’єктів (котельні та теплові мережі, дошкільні, навчальні та лікувальні заклади, житлові будинки).
 
За результатами проведених оглядів виявлено більше 28,5 тис. порушень вимог нормативно-правових актів у сфері теплопостачання.
 
Станом на 03.10.2017 Держенергонаглядом підписано більше 43,6 тис. актів готовності енергетичних об’єктів до осінньо-зимового періоду, у тому числі:
  • джерелам теплової енергії - 4 020 актів;
  • дошкільним, навчальним, лікувальним закладам та об’єктам соціально важливого значення - 22 901 акт;
  • житловим будинкам - 16 682 акти.
Слід зазначити активну участь у підготовці енергетичних об’єктів до осінньо-зимового періоду теплопостачальних підприємств Одеської, Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської та Полтавської областей, у яких підписано 100% актів готовності джерел теплової енергії. Дещо відстають від лідерів теплопостачальні підприємства Харківської, Херсонської, Черкаської, Волинської та Миколаївської областей.
 
Низький рівень підписання актів готовності енергетичних господарств теплопостачальних підприємств у м. Києві, Київській та Чернівецькій областях.
 
На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 14 червня 2017 року № 410-р «Про затвердження плану заходів з підготовки паливно-енергетичного комплексу України до осінньо-зимового періоду 2017/18 року та його проходження» Держенергонагляд проводить сумісно з представниками Мінрегіону ознайомлення зі станом підготовки в областях житлово-комунального господарства та об’єктів соціальної сфери до осінньо-зимового періоду. 
 
Основною причиною низького відсотку підписання актів є невиконання суб’єктами господарювання організаційно-технічних заходів та незадовільний технічний стан енергетичного устаткування, у т.ч. з причин:
  • недотримання термінів проведення поточних та капітальних ремонтів котельного обладнання та трубопроводів теплових мереж, теплових пунктів;
  • невиконання випробувань трубопроводів теплових мереж та системи опалення на міцність та щільність, промивання системи опалення;
  • нездійснення контролю за корозійним зносом трубопроводів теплових мереж;
  • непроведення робіт з відновлення пошкоджених ділянок ізоляційного покриття трубопроводів теплових мереж;
  • відсутність температурних графіків роботи джерел теплової енергії.
Держенергонагляд продовжує роботу з контролю стану підготовки теплових господарств до опалювального періоду та в подальшому буде здійснювати нагляд за дотриманням належного теплопостачання споживачам.