Інформація щодо виконання функціональних завдань Держенергонаглядом у сфері теплопостачання за І півріччя 2017 року

Інформація щодо виконання функціональних завдань Держенергонаглядом у сфері теплопостачання за І півріччя 2017 року
Відповідно до повноважень, визначених ст.14 Закону України «Про теплопостачання», п. 4 Положенням про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 7.07.1996 № 929 інспекція Держенергонагляду у поточному 2017 році здійснювала державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, технічним станом та організацією експлуатації електричних, теплових, тепловикористовуючих установок та мереж суб’єктів електроенергетики, суб’єктів відносин у сфері теплопостачання і споживачів електричної енергії.
 
Враховуючи те, що з 01.01.2017р. вступила в дію стаття 2 Закону України «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» № 1728-VIII протягом І півріччя 2017 року планові заходи з державного енергетичного нагляду не здійснювалися. 
 
Вся поточна робота інспекцій була спрямована на проведення моніторингів, оглядів технічного стану та експлуатації тепловикористувальних установок і мереж, систем опалення, вентиляції, гарячого водопостачання, систем збору і повернення конденсату на об'єктах суб’єктів відносин у сфері теплопостачання, а також спільних заходів з районними, обласними, міськими державними адміністраціями, та Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.
 
За результатами оглядів та моніторингів надавалися інформаційні довідки про наявний технічний стан обладнання та мереж.
 
За наявності обґрунтованого звернення фізичної особи, споживача теплової енергії, громадянина та за погодженням наданим Державною регуляторною службою України проводилися позапланові заходи з державного нагляду (контролю).
 
Так, за звітними даними Держенергонаглядом було здійснено 2997 робіт (моніторингів, заходів) з державного енергетичного нагляду, у тому числі:
 • за основними роботами – 1968 робіт (моніторингів, заходів), з них :
  • огляд суб’єктів господарювання середнього ступеню ризику - 373;
  • огляд суб’єктів господарювання незначного ступеню ризику - 9; 
  • інші основні роботи -1234;
  • за зверненням суб’єктів відносин у сфері теплопостачання здійснено
    перевірок виконання приписів - 352;  
 • за організаційними роботами - 1029.
За результатами проведених робіт з державного енергетичного нагляду виявлено понад 18 тис. порушень (зауважень) чинного законодавства, на усунення яких видано майже 1,9  тис. довідок (рекомендованих листів), 110 приписів та складено 429 актів.
 
Крім того, Держенергонаглядом була прийнята участь в комісіях з:
 • розслідування причин та наслідків технологічних порушень, пожеж, надзвичайних ситуацій техногенного характеру на енергоустановках суб'єктів господарювання – 1;
 • перевірки готовності до роботи в осінньо-зимовий період суб’єктів електроенергетики та суб’єктів у сфері теплопостачання – 68, підписано 11 актів, та складено 88 довідок, виявлено 24 зауваження;
 • перевірки знань працівників, відповідальних за теплове господарство, а також працівників теплопостачальних організацій, які оформляють акти допуску на підключення теплоустановок споживачів до теплової мережі, проводять огляд технічного стану теплоустановок побутових споживачів, а також виконують роботи, пов'язані з експлуатацією енергоустановок споживачів – 395 комісій, атестовано 4699 людей.