Аналіз роботи інспекції Держенергонагляду щодо розгляду звернень споживачів електричної енергії (юридичних осіб) та побутових споживачів з питань правомірності застосування електропередавальними організаціями штрафних санкцій за 6 місяців 2017 року

Аналіз роботи інспекції Держенергонагляду щодо розгляду звернень споживачів електричної енергії (юридичних осіб) та побутових споживачів з питань правомірності застосування електропередавальними організаціями штрафних санкцій за 6 місяців 2017 року
У першому півріччі 2017 року Держенергонагляд розглянув 1 звернення споживача електричної енергії щодо правомірності застосування електропередавальною організацією підвищеної оплати за перевищення договірної величини споживання електричної енергії на величину різниці фактичної та договірної величини електроспоживання 53,3 тис. кВт×год. За результатами розгляду звернення споживача ЗАТ «Електро» на засіданні Комісії Інформаційно-консультаційного центру по роботі із споживачами електричної енергії при ПрАТ «ЕК Чернівціобленерго» було прийнято рішення щодо скасування застосованих електропередавальною організацією нарахувань за перевищення договірної величини споживання електричної енергії.
 
За період січень–червень 2017 року звернень споживачів з питання неправомірного застосування електропередавальними організаціями штрафних санкцій за перевищення договірної величини споживання електричної потужності до інспекцій Держенергонагляду не надходило.
 
З питання неправомірного застосування електропередавальними організаціями штрафних санкцій за порушення Правил користування електричною енергією інспекція Держенергонагляду розглянула 39 звернень від споживачів електричної енергії (юридичних осіб) на загальну суму 4308,6 тис. грн.
 
Найбільше розглянуто звернень споживачів:
 • Дніпровської області – 12, на загальну суму штрафу 1339,7 тис. грн.;
 • Житомирської області – 7, на загальну суму штрафу 1324,5 тис. грн.;
 • Одеській області – 8, на загальну суму штрафу 611,8 тис. грн.
Із зазначеного питання поновлені права споживачів за 13 зверненнями або 33,3% від загальної кількості звернень на загальну суму 507,7 тис. грн., у т.ч. за результатами проведення моніторингу інспекцією Держенергонагляду за 8 зверненнями, за результатами розгляду на засіданні Інформаційно-консультаційних центрів електропередавальних організацій за 3 зверненнями та при розгляді в суді за 2 зверненнями.
 
Найбільше поновлено права споживачів у:
 • Дніпропетровській області – 4 звернення, на загальну суму штрафних санкцій 51,4 тис. грн;
 • Одеській області - 4 звернення, на загальну суму штрафних санкцій 252,8 тис. грн.
Щодо питання неправомірного застосування електропередавальними організаціями штрафних санкцій за порушення ними Правил користування електричною енергією для населення інспекція Держенергонагляду розглянула 85 звернень від побутових споживачів на загальну суму 2863,7 тис. грн.
Найбільше звернень надійшло від побутових споживачів:
 • Дніпропетровської області - 16 звернень, на загальну суму штрафних санкцій 318,4 тис грн.;
 • Донецької області – 7 звернень, на загальну суму штрафних санкцій 233,5 тис грн.;
 • м. Києва - 15 звернень, на загальну суму штрафних санкцій 1008,4 тис грн.;
 • Київської області - 6 звернень, на загальну суму штрафних санкцій 301,9 тис. грн.;
 • Чернігівської області - 15 звернень, на загальну суму штрафних санкцій 318,5 тис. грн.;  
 • Харківської області - 6 звернень, на загальну суму штрафних санкцій      88,8 тис грн.
Із зазначеного питання поновлені права громадян за 44 зверненнями або 51,8%  від загальної кількості звернень на загальну суму 671,8 тис. грн., у т.ч. за результатами проведення моніторингу інспекцією Держенергонагляду за 16 зверненням, розгляду в засіданнях Інформаційно-консультаційного центрів в електропередавальних організацій за 27 зверненнями та в суді за 1 зверненням.
 
Найбільше поновлено права побутових споживачів за результатами проведення перевірок інспекцією Держенергонагляду у:
 • Дніпропетровській області - 15 звернень, на загальну суму штрафних санкцій 294,1 тис. грн.;
 • Донецькій області - 7 звернень, на загальну суму штрафних санкцій 233,5 тис. грн.;
 • Чернігівській області - 10 звернень, на загальну суму 94,6 тис. грн.
Аналіз роботи інспекції Держенергонагляду щодо розгляду звернень споживачів електричної енергії (юридичних осіб) та побутових споживачів з питань правомірності застосування електропередавальними організаціями штрафних санкцій за 6 місяців 2017 року наведено у додатках.
Вкладення:
ФайлРозмір файла:
Скачати цей файл (Україна_6м_17.xls)Україна_6м_17.xls81 kB