2 березня 2017 року в Держенергонагляді відбулася селекторна нарада на тему «Аналіз актів розслідування відмов І та ІІ категорії на відповідність вимогам Інструкції про розслідування, складених за участю інспекторів Держенергонагляду у ІV кварталі 2016 року».
Детальніше...

У грудні 2016 року за участю представників Державної інспекції енергетичного нагляду України проведено розслідування причин аварійного відключення електрообладнання в наступних електропередавальних компаніях: ПАТ «ЕК «Житомиробленерго», ВАТ «Запоріжжяобленерго», АК «Харківобленерго», які класифікуються як Відмови ІІ категорії.
 
ПАТ ««ЕК «Житомиробленерго»
 
08.12.2016 року о 09 год. 58 хв. на ПС – 110/35/10 кВ «Смолянка»  дією І ступеня земляного захисту вимкнувся СВ-110  ПЛ-110 кВ «Житомир – Смолянка – ПС «ЗСА».
 
Причини виникнення і розвитку порушення наступні:
Детальніше...

В період з 12 по 14 листопада на території Тернопільської та Львівської областей в результаті складних погодних умов, а саме: сильні снігові опади, хуртовини, налипання мокрого снігу на проводи, дією релейного захисту і автоматики аварійно вимикались повітряні лінії електропередач напругою 0,4-110 кВ.

За названий час недовідпуск електричної енергії споживачам всіх рівнів (категорій) склав по Тернопільській області 862 тис. кВт год, а по Львівській області - 53,6 тис. кВт год.

Комісіями електропередавальних організацій ПАТ "Львівобленерго" та ВАТ "Тернопільобленерго" за участю представників регіональних інспекцій Держенергонагляду проведено розслідування причин вимкнення повітряних ліній електропередач напругою 0,4-110 кВ, їх наслідків і складено відповідні Акти розслідувань.

 З метою мінімізації кількості аварійних вимкнень повітряних ліній електропередач напругою 0,4-110 кВ в Актах розслідування виписано основні організаційні і технічні заходи щодо недопущення подібних порушень в майбутньому.

Представниками регіональних інспекцій Держенергонагляду окремо зазначено, що незадовільне технічне обслуговування повітряних ліній електропередач напругою 0,4-110 кВ, зокрема з терміном експлуатації більше 25 років, призвело до збільшення кількості їх відключень при складних погодних умовах.

17 листопада 2016 року в Держенергонагляді відбулася селекторна нарада на тему «Аналіз актів розслідування відмов І та ІІ категорії на відповідність вимогам Інструкції про розслідування, складених за участю інспекторів Держенергонагляду у Ш кварталі 2016 року».
        
Начальник сектору з охорони праці, протиаварійної роботи та цивільного захисту Заводовський В.П. провів аналіз недоліків, зазначених в Актах розслідування технологічних порушень в мережах електропередавальних організацій, які класифікуються як відмови  ІІ категорії, у розслідуванні яких приймали участь інспектори Держенергонагляду за ІІІ квартал 2016 року.
Детальніше...

Відповідно до наказу Міністра енергетики та вугільної промисловості України від 18.08.2016 №525 «Про проведення галузевого протиаварійного тренування» 20.09.2016 року у галузевому протиаварійному тренуванні (далі – Тренування) приймаи участь 28 електропередавальних організацій, а саме:
 
ПАТ «ЕК «Житомиробленерго», ПАТ «Чернігівобленерго», ПАТ «Черкасиобленерго», ПАТ «Київобленерго», ПАТ «Київенерго», СВП «Київські електричні мережі», ПАТ «Полтаваобленерго», ПАТ «Сумиобленерго», АК «Харківобленерго», ПАТ «Вінницяобленерго», ВАТ «Терпнопільобленерго», ПАТ «ЕК «Чернівціобленерго», ПАТ «Хмельницькобленерго», ПАТ «Закарпаттяобленерго», ПАТ «Прикарпаттяобленерго», ПАТ «Львівобленерго», ПАТ «Волиньобленерго», ПАТ «Рівнеобленерго», ПАТ «ДТЕК Дніпрообленерго», ВАТ «Запоріжжяобленерго», ПАТ «Кіровоградобленерго», ПАТ «Одесаобленерго», ПАТ «Миколаївобленерго», ПАТ «Херсонобленерго», ПрАТ «ДТЕК ПЕМ-ЕНЕРГОВУГІЛЛЯ», ТОВ «ДТЕК Високовольтні мережі» (Маріупольські ВЕМ, Краматорські ВЕМ), ПАТ «ДТЕК Донецькобленерго», ДФ ДП «Регіональні електричні мережі».
Детальніше...

16 червня 2016 року відбулася селекторна нарада Головдерженергонагляду «Аналіз недоліків, зазначених в Актах розслідування технологічних порушень в мережах електропередавальних організацій, які класифікуються як відмови 1-ої та 2-ої категорії, в розслідуванні виникнення причин яких приймали участь інспектори Держенергонагляду».

Детальніше...

У 2015 році  в  електричних мережах напругою 0,4-150 кВ електропередавальних організацій відбулося понад 160 тисяч  аварійних відключень (без врахування кількості аварійних відключень споживачів електричної енергії на неконтрольованих державними органами України територіях Донецької та Луганської областей).

Детальніше...
Немає статей