Щодо порядку підключення автономних електростанцій до мереж постачальників

Щодо порядку підключення автономних електростанцій до мереж постачальників
Окремим, вкрай важливим на сьогодення питанням з підготовки до проходження осінньо-зимового періоду 2017-2018 рр. залишається розробка та виконання заходів або рекомендацій на випадки тимчасового часткового відключення від систем енергозабезпечення соціально-важливих споживачів. Такі відключення можливі внаслідок зниження запасів палива на ТЕС, що може привести до гостродефіцитного балансу виробітку та споживання електричної потужності, спрацювання аварійної автоматики, тощо. Електропостачання області на сьогодні здійснюється з порушенням схеми нормального режиму – лише по одній магістральній лінії електропередачі 220 кВ. Гарантувати безперервну подачу електричної енергії з боку постачальника у таких форс-мажорних обставинах неможливо.
 
Автономні електростанції повинні експлуатуватись відповідно до інструкції з експлуатації підприємства-виробника. Схеми їх підключення до електромережі споживачів повинні унеможливлювати подачу напруги в електромережу 0,22 кВ - 0,38 кВ електропередавальної організації. Автоматичне увімкнення резервної автономної електростанції у разі зникнення напруги з боку електромережі електропередавальної організації повинно здійснюватись за допомогою пристроїв автоматики, що забезпечують попереднє вимкнення комутаційних апаратів електроустановок споживача від мережі електропередавальної організації та наступну подачу напруги електроприймачам від автономної електростанції. Перед уведенням в експлуатацію автономної електростанції споживач повинен розробити та узгодити з електропередавальною організацією інструкцію про порядок включення її в роботу та положення про взаємовідносини з електропередавальною організацією.
Інструкція про порядок включення в роботу автономної електростанції обов'язково повинна містити:
  • список осіб споживача, які мають право оперативних переговорів з оперативними працівниками електропередавальної організації та право оперативних перемикань;
  • наказ про призначення особи, відповідальної за технічний стан і експлуатацію автономної електростанції;
  • номери телефонів диспетчерського зв'язку електропередавальної організації;
  • узгоджену електропередавальною організацією електричну схему приєднання автономної електростанції до мережі електропередавальної організації.
Для обслуговування автономної електростанції та забезпечення її справного технічного стану повинні бути призначені працівники, підготовлені згідно з вимогами Правил технічної експлуатації електроустановок споживачів затверджених наказом Міністерства палива та енергетики України 25.07.2006 року №258 (у редакції наказу Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 13.02.2012 року за №91 та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 2 березня 2012 року за №350/20663) і такі, що мають відповідну групу з електробезпеки.
 
Приєднання електроустановок до мереж енергопостачальних організацій регламентуються Правилами приєднання електроустановок до електричних мереж затверджених постановою НКРЕ від 17.01.2013 р. № 32.
 
Послуга  приєднання електроустановок до мереж електропередавальної організації не безкоштовна. За приєднання з Замовника на користь електропередавальної організації стягується плата. Розрахунок такої плати здійснюється електропередавальними організаціями на основі відповідної методики, розробленої і затвердженої НКРЕ.