Окремим, вкрай важливим на сьогодення питанням з підготовки до проходження осінньо-зимового періоду 2017-2018 рр. залишається розробка та виконання заходів або рекомендацій на випадки тимчасового часткового відключення від систем енергозабезпечення соціально-важливих споживачів. Такі відключення можливі внаслідок зниження запасів палива на ТЕС, що може привести до гостродефіцитного балансу виробітку та споживання електричної потужності, спрацювання аварійної автоматики, тощо. Електропостачання області на сьогодні здійснюється з порушенням схеми нормального режиму – лише по одній магістральній лінії електропередачі 220 кВ. Гарантувати безперервну подачу електричної енергії з боку постачальника у таких форс-мажорних обставинах неможливо.
Детальніше...

Незабаром розпочнеться новий навчальний рік в закладах освіти. Так складується, що початок навчального року в навчальних закладах співпадає із закінченням підготовчого періоду до нового опалювального сезону 2017-2018 рр. і тому щоб навчальний рік пройшов спокійно без надзвичайних ситуацій - технологічних порушень у сфері енергопостачання закладів, необхідно було у підготовчому періоді приділити значну увагу:
  • технічному стану систем електропостачання та теплопостачання навчальних закладів шляхом проведення планових ремонтних робіт обладнання, що знаходиться на балансі закладу,
  • укомплектованості ремонтно-експлуатаційним персоналом систем енергозабезпечення закладів.
Керівникам навчальних закладів разом із комісіями з підготовки енергетичних господарств закладів освіти до опалювального періоду необхідно звернути увагу на ступінь виконання основних наступних пунктів Планів заходів:
Детальніше...

Держенергонагляд України нагадує керівникам суб’єктів господарювання про особисту відпові-дальність щодо організації належної та своєчасної підготовки енергетичних господарств до роботи в осінньо-зимовий період 2017-2018 рр., виконання у повному обсязі організаційних та технічних заходів, розроблених у відповідності до вимог «Правил підготовки теплових господарств до опалювального періоду», що може гарантувати стале функціонування систем теплопостачання і теплоспоживання в наступному опалювальному сезоні та сприяє попередженню технологічних порушень і аварій на енергетичному обладнанні в період проходження опалювального періоду.
Детальніше...

У зв’язку зі значним зростанням тарифів на природний газ перед побутовими споживачами (населенням) постає питання переходу на альтернативні джерела опалення, одним з яких є електроопалення. Відповідно до пунктів 1.2 та 1.3 постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі – НКРЕКП) від 26 лютого 2015 року № 220 «Про встановлення тарифів на електроенергію, що відпускається населенню» (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 02 березня 2015 за № 231/26676) передбачено дві категорії побутових споживачів, які можуть опалювати свої приміщення електроопалювальними установками по зниженим тарифам після виконання всіх необхідних вимог діючих нормативно технічних документів. 
  1. Без участі інспекції Держенергонагляду. 
Відповідно до тарифів на електроенергію, що відпускаються населенню, з 01.03.17 р., пунктом 1.2 постанови НКРЕКП від 26 лютого 2015 року № 220 «Про встановлення тарифів на електроенергію, що відпускається населенню» (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 02 березня 2015 за № 231/26676), в окрему групу виділене населення, яке проживає в житлових будинках (у тому числі в житлових будинках готельного типу, квартирах та гуртожитках), обладнаних у встановленому порядку електроопалювальними установками (у тому числі в сільській місцевості).
Детальніше...

Щорічно в Україні гине понад півтисячі людей від ураження електричним струмом. Як свідчить статистика, передусім, у цій «групі ризику» опиняються розкрадачі електробладнання, що самовільно проникають на територію трансформаторних підстанцій або ж зрізають дроти ліній електропередач. Ризикують своїм здоров’ям та життям і ті, хто нехтує правилами безпечного поводження поблизу енергооб’єктів та в охоронній зоні ліній електропередач. Додаткова небезпека виникає під час проходження грозових фронтів, коли негода створює передумови для пошкодження або обриву проводів повітряних ліній електропередач.
 
Щоб не поповнити сумну статистику випадків ураження електрострумом, слід пам’ятати декілька простих правил безпеки:                             
Детальніше...

Процедура оформлення споживачами претензій у разі недотримання  постачальником умов договору
 
Метою соціальної держави, якою відповідно до Конституції є Україна, має бути всебічне забезпечення добробуту громадян. Однією із найважливіших складових добробуту у державі є надійне, стабільне та якісне забезпечення громадян електричною енергією.
 
Користування населенням електричною енергією є актуальними питаннями, адже це нагальні питання повсякденного життя, які стосуються без винятку усіх громадян.
Знання споживачем своїх прав і обов’язків дасть змогу вільно орієнтуватись у законодавстві та у разі необхідності захищати свої права та інтереси.
Детальніше...

Гідравлічні випробування теплових мереж на міцність і щільність - один із важливих заходів по підготовці теплових мереж до опалювального періоду, який дозволить зменшити кількість технологічних порушень, дасть змогу підвищити якість теплопостачання під час проходження опалювального періоду та зменшити недовідпуск теплової енергії споживачам.
 
Основні положення і вимоги щодо підготовки теплових господарств до опалювального періоду передбачені Правилами підготовки теплових господарств до опалювального періоду, затвердженими спільним наказом Міністерства палива та енергетики України та Міністерства житлово-комунального господарства України від 10.12.2008 № 620/378 та зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 31.12.2008 за  № 1310/16001 (далі – Правила).
Детальніше...

Відповідно до положень статті 24 Закону України «Про електроенергетику» (далі - Закон) електропередавальні організації зобов'язані забезпечувати належний технічний стан та організацію експлуатації об'єктів електроенергетики відповідно до вимог нормативно-правових актів, нормативно-технічних документів, нормативних документів з питань технічної експлуатації електричних станцій і мереж та енергетичного обладнання, надійне та якісне постачання (транспортування) енергії згідно з умовами ліцензій та договорів.
 
Енергопостачальники несуть відповідальність перед споживачами електричної енергії у розмірі двократної вартості недовідпущеної електричної енергії у разі переривання електропостачання з вини енергопостачальника (згідно з умовами договору на постачання електричної енергії). (частина тринадцята статті 24 Закону).
Детальніше...

Гроза відноситься до найбільш небезпечних  для життя і здоров´я людини природних явищ.     
 
Блискавка - одне з найбільш руйнівних природних явищ, з якими всюди стикається людина. На земній кулі щорік відбувається до 16 мільйонів випадків гроз, тобто близько 44 тисяч за день. Прямий удар блискавки є найбільш небезпечним зі всіх її проявів. Для будівель і споруд унаслідок безпосереднього контакту каналу блискавки з цим об'єктами є можливість спалаху або руйнування, а також пошкодження чутливого устаткування унаслідок супутнього блискавці імпульсного електромагнітного поля. Переважне число пожеж і руйнувань викликане саме цією дією. Прямий удар блискавки також дуже небезпечний для здоров'я людей.
Детальніше...

З метою забезпечення надійної роботи електричних мереж в умовах повені, паводків та проходження грозового періоду  у 2017 році, з метою виконання Плану дій Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, затвердженого 23.01.2017 р., керівникам енергопостачальних організацій, підприємств, організацій та установ - споживачам електричної енергії необхідно:
Детальніше...

Шановні громадяни!
 
З метою недопущення нещасних випадків з населенням та забезпечення надійного енергопостачання нашого регіону звертаємось до населення неухильно дотримуватись Правил охорони електричних мереж, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 4 березня 1997 року №209.
 
Для створення нормальних умов експлуатації електричних мереж 6-10/0,4кВ, забезпечення їх збереження та дотримання вимог техніки безпеки встановлюються охоронні зони вздовж повітряних ліній: при напрузі до 1000 В –2 м від крайніх проводів; до 20 кВ – 10 м; від кабельних ліній –1 м з обох  сторін; від огорожі по периметру трансформаторної підстанції та розподільчих пунктів по 3 м, від ПЛ –35-110 кВ відповідно 15-30 м.
Детальніше...

Статтями 24 та 25 Закону України «Про теплопостачання» від 02.06.2005р. №2633-IV визначено  права та основні обов’язки споживачів теплової енергії та теплогенеруючих, теплотранспортних та теплопостачальних організацій. 
 
Взаємовідносини між суб'єктом господарювання, предметом діяльності якого є надання житлово-комунальних послуг (далі - виконавець), і фізичною та юридичною особою (далі - споживач), яка отримує або має намір отримувати послуги з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення регулюються Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення (далі - Правила), які затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 № 630. Порядок дій споживача у разі неналежного надання або ненадання послуг виконавцем визначено вимогами Правил.
Детальніше...

Електрична енергія – найбільш універсальна і зручна для використання форма енергії, але вона стає небезпечною для життя людини, якщо з нею неправильно й недбало поводитися. Без електроенергії неможливе культурне життя людини.
 
Щоб уникнути нещасних випадків від ураження електричним струмом, необхідно усвідомлювати серйозність загрози електричного струму і дотримуватися елементарних правил безпечної поведінки поблизу енергооб’єктів.
Попередження дітей про небезпеку електроструму – це один із способів запобігти трагедії. Саме тому, батькам та керівникам навчальних закладів потрібно постійно проводити роз’яснювальну роботу серед підростаючого покоління.
Детальніше...

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 16.03.2017 р. № 163-р «Про продовження строку дії тимчасових надзвичайних заходів на ринку електричної енергії» подовжений строк дії тимчасових надзвичайних заходів на ринку електричної енергії, передбачених розпорядженням Кабінету Міністрів України від 15 лютого 2017р. № 103 «Про вжиття тимчасових надзвичайних заходів на ринку електричної енергії», на один місяць, а саме: з 17 березня по 17 квітня 2017 року.
 
Державне підприємство «Національна енергетична компанія «Укренерго», виходячи з наявних запасів палива для виробництва електричної енергії тепловими електростанціями, у разі необхідності і погодження з Міністерством енергетики, може застосувати графік погодинного відключення електроенергії та графіків її аварійного відключення.
Детальніше...

З 2014 року кількість домогосподарств України, які заробляють на сонячній енергії, щодня зростає, і на початку 2017 їхня сумарна кількість може перевищити 1000.
 
В той же час вартість будівництва таких станцій постійно знижується. Якщо для першої сонячної станції вартість лише самого обладнання становила 18 000 у.о., то зараз таку ж станцію "під ключ" можна отримати майже на 40% дешевше.
Детальніше...
Завантажити